Jest pewna grupa badań, które należy regularnie wykonywać w trosce o własne zdrowie. Bez wątpienia w przypadku kobiet należy pamiętać o regularnym USG piersi. Jest to badanie nieinwazyjne, szybkie i naprawdę istotne. Systematycznie wykonywane pozwala wykryć ewentualne bardzo poważne problemy zdrowotne we wczesnym etapie ich rozwoju, co jest kluczowym aspektem wpływającym na skuteczność ich leczenia.

Wiele osób boi się wizyty u lekarza i samych badań. W przypadku USG piersi jest to zupełnie nieuzasadnione, ponieważ samo badanie jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne. Lekarz wykonuje je specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniem, a konkretnie głowicą, którą delikatnie przesuwa po piersiach, wykonując badanie.

USG piersi Lublin polega na wysyłaniu przez głowicę fal ultradźwiękowych, które w zależności od struktury tkanek generują inny obraz na powierzchni monitora. Wprawne oko lekarza potrafi dostrzec wszelkie zmiany w strukturze tkanek piersi i określić ich rodzaj. Badanie pozwala ustalić gęstość ewentualnie występujących zmian, ich twardość oraz stwierdzić, czy są wypełnione płynem. Na tej podstawie można wyciągać wnioski o tym, czy zmiana w piersi może mieć charakter nowotworowy, być zwłóknieniem lub zwapnieniem albo torbielą wypełnioną płynem.

Tego rodzaju badanie można wykonać w wielu placówkach medycznych. Zarówno w większych, jak i mniejszych miastach są gabinety, w których lekarze mają odpowiedni sprzęt do wykonania badania. Warto jednak zadbać o to, aby udać się do dobrego specjalisty, który dysponuje nowoczesnym aparatem do przeprowadzania USG piersi.