Zabiegi osoczem bogatopłytkowym stają się coraz popularniejsze. Nie ma w tym nic dziwnego – to skuteczna, efektywna i szybko działająca naturalna kuracja. Pozwala między innymi wypełnić i zlikwidować zmarszczki, w znaczący sposób poprawić wygląd i kondycję skóry, a także leczyć wypadanie włosów u kobiet. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego jest bardzo szerokie i korzystne dla zdrowia oraz wyglądu.

Tego rodzaju zabiegi są przeprowadzane w naprawdę wielu gabinetach na terenie całej Polski. Warto jednak szukać miejsc z odpowiednim sprzętem, potwierdzonymi opiniami i doskonale przeszkolonym personelem. To gwarantuje wykonanie zabiegu bezpiecznie i profesjonalnie, co zapewnia brak jakichkolwiek niepożądanych komplikacji i najlepsze efekty.

Osocze bogatopłytkowe Lublin jest pozyskiwanie z krwi pacjentki lub pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Pielęgniarka pobiera około 20 ml krwi, która następnie zostaje odwirowana w wirówce, co powoduje separację i zagęszczenie płytek krwi, umożliwiając uzyskanie gotowe osocze.

Aplikacja osocza bogatopłytkowego to proces zwany mezoterapią, czyli wykonaniem dziesiątek drobnych nakłuć podskórnych w miejscach, gdzie oczekujemy uzyskania efektów zastosowania osocza bogatopłytkowego. Dobre gabinety wykorzystują specjalistyczny sprzęt – na przykład odpowiednio przystosowane do aplikacji osocza bogatopłytkowego pistolety. Skracają one czas trwania zabiegu, zapewniają większy komfort i poprawiają efekty.

Pierwsze zmiany można zaobserwować już po kilku dniach od wykonania zabiegu, a dzięki wykonaniu zabiegu w sposób naturalny, efekt utrzymuje się przez długi czas. Poprawa wyglądu następuje stopniowo i długotrwale.