Nerwica, a więc zaburzenia nerwicowe lub lękowe to choroba, która dotyka co raz większą liczbę ludzi. Związana jest ona z występowaniem sytuacji kryzysowych i stresowych w życiu, które mają duży wpływ na stan emocjonalny, poznawczy i somatyczny.

Głównie objawia się ona wzmożonym lękiem, który dopada chore osoby w określonych sytuacjach. Inne symptomy natury emocjonalnej i psychicznej to: chwiejność emocji, niepokój, czarne myśli, zniechęcenie do życia i poirytowanie. U chorych występują również objawy somatyczne: ból głowy, zaparcia, nudności, bóle w klatce piersiowej, przyspieszone tętno, drżenie ciała, lub nadmierne pocenie się. Zaburzenia poznawcze w nerwicach są związane z zaburzeniami pamięci i koncentracji uwagi oraz natrętnych i irracjonalnych myśli.

Choroba ta najczęściej występuje u ludzi w wieku 25-45 lat. Na pojawienie się i rozwój nerwicy ma często wpływ brak zaspokojenia potrzeb emocjonalnych w dzieciństwie lub trauma. Choroba ta może występować z innymi zaburzeniami psychicznymi, nieleczona może prowadzić to depresji i innych chorób. Problem dotyczy Ciebie? Postanowiłeś podjąć walkę o siebie i zależy Ci na skutecznym i szybkim powrocie do zdrowia? Zgłoś się do Zielonej Kliniki – leczenie nerwicy skuteczne. Pomoc, którą u nas otrzymasz, jest świadczona przez profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę w miejscu specjalnie do tego przystosowanym.

Zielona Klinika jako Centrum Medyczne jest placówką wpisaną do Rejestru Podmiotów Leczniczych. Oznacza to, że jako jedna z niewielu placówek prywatnych, jest przygotowana do wyższych standardów leczenia. Dla nas Pacjent i jego dobro są najważniejsze, dlatego podchodzimy do niego z delikatnością i empatią. Mamy na celu ujęcie kompleksowe jego problemu. Traktujemy go indywidualnie w aspekcie somatycznym (fizycznym), emocjonalnym, społecznym. Uważamy, że najskuteczniejszą formą leczenia jest leczenie stacjonarne. Ciągle pracujemy nad ulepszeniem metod leczenia, wykorzystując przy tym: farmakoterapię, psychoterapię i fototerapię. W Zielonej Klinice kładziemy również nacisk na inne metody, takie jak: psychoedukację, trening zdolności poznawczych, trening zdolności społecznych, psychodrama, trening relaksacyjny, ćwiczenia rehabilitacyjno-ruchowe, terapię zajęciową lub inne formy oddziaływań. Pacjent podczas pobytu w Zielonej Klinice będzie również się relaksował i odpoczywał. Nie lekceważ choroby! Zgłoś się do nas!