Rozwój technologiczny, który obserwujemy od początku XXI wieku, jest wręcz niesamowity. Dotyka każdej dziedziny naszego życia i nieustannie udoskonala wszystkie jego aspekty. Bardzo namacalnym przykładem jest rozwój samochodów osobowych w ciągu ostatnich lat.

Ostatnie dziesięciolecie ubiegłego wieku to był moment, w którym możliwe było zaobserwowanie rozwoju technologii stosowanej w motoryzacji. Jednak nadal silniki i inne stosowane rozwiązania opierały się o bardzo proste rozwiązania, chociaż zdarzały się nowinki, które obecnie są dla nas oczywistością.

To w latach ’90 zaczęto montować na szerszą skalę pierwsze turbosprężarki – głównie do samochodów z silnikami diesla. Oczywiście wzrost możliwości był ogromny, ale jeszcze do niedawna przeciętny użytkownik nie był przekonany do zakupu samochodu z tak zwanym turbo. Uważano, że to część bardzo wadliwa i trudna w naprawie. Obecnie silników bez turbosprężarki jest mniej niż tych, które są w nią wyposażone.

Świetnym przykładem adaptacji rynku i usług do nowych technologii również są wspomniane turbosprężarki. Coraz większa ich popularność i masowa produkcja silników w nie wyposażonych sprawiła, że musiały powstać rozwiązania i specjaliści, którzy zajmą się tanim i profesjonalnym naprawianiem zużytych turbosprężarek. Teraz regeneracja turbin w Lublinie nie jest dla specjalistów najmniejszym problemem i trwa naprawdę krótko, a jakość oferowanej usługi stoi na bardzo wysokim poziomie. To również rozwiązanie o wiele tańsze od zakupu fabrycznie nowej turbiny.