Lekarze mając taką możliwość starają się zawsze zapobiec amputacjom. Czasem sytuacja jest jednak na tyle poważna, że nie da się tego uniknąć.

W przypadku kończyny górnej może dojść zarówno do usunięcia tylko kilku palców lub części ręki, jak też praktycznie całej kończyny. Przyczyną podjęcia decyzji o przeprowadzeniu amputacji mogą być zmiany chorobowe, będące np. efektem nowotworu. Może również dojść do wypadku, w efekcie którego znaczna część ręki zostanie zmiażdżona. Osoba, którą spotka takie nieszczęście powinna liczyć na wsparcie psychiczne ze strony swoich najbliższych.

Z pewnością będzie jej trudno przystosować się do całkiem nowego sposobu codziennego funkcjonowania. Nie należy się dziwić, jeżeli taka osoba będzie potrzebowała wsparcia psychologa lub psychiatry. Nie każdy ma na tyle silną psychikę, aby dać sobie radę samodzielnie. Dużym ułatwieniem w codziennym życiu będzie dla osoby dotkniętej amputacją proteza ręki. Może być ona pasywna lub aktywna. W tym pierwszym przypadku nie można niestety liczyć na zbyt dużo, jeżeli chodzi o wykonywanie ruchów ręką.

Wykonanie niektórych z nich wymaga w przypadku stosowania takiej protezy odpowiedniego ustawienia ciała. O wiele więcej możliwości oferują takie modele protezy ręki, które zaliczamy do aktywnych. W ich konstrukcji widoczna jest zaawansowana elektronika. W przypadku najnowocześniejszych modeli wykonanie nawet skomplikowanych czynności staje się możliwe, co z pewnością cieszy osobę korzystającą z takiego rozwiązania. Interesuje Cię ten temat? W internecie znajdziesz wiele artykułów opisujących szczegółowo najnowsze osiągnięcia świata medycyny i techniki w zakresie produkcji funkcjonalnych protez ręki.

Więcej informacji:

https://nktech.pl/

https://nktech.pl/silint-2/