Pandemia koronawirusa ma wpływ na życie każdego z nas. Wszyscy odczuwamy jej skutki – jednakowo podczas życia codziennego, w pracy czy też zauważamy wpływ na aspekty gospodarcze. Niestety przyszło nam się z tym zmierzyć i należy dostosować się do panującej sytuacji. Co można zrobić, aby żyło nam się lepiej w tym trudnym momencie? Możliwości jest wiele!

Podczas codziennych czynności zadbaj o to, aby pilnować higieny jeszcze bardziej, niż wcześniej – dokładne i częste mycie rąk to klucz do sukcesu. Pamiętaj, aby nie dotykać twarzy, a w szczególności okolic ust i nosa oraz oczu. Nie ma konieczności, abyś podczas codziennych czynności używał rękawiczek, jeśli zadbasz o to, aby pilnować wyżej wymienionych zasad. Kwestią sporną są maseczki – niektórzy twierdzą, że nie należy ich używać, a inni, że trzeba. Prawda jest taka, że naprawdę warto, ponieważ nie tylko chronią innych przed zakażeniem się koronawirusem od nosiciela, ale również ograniczają rozprzestrzenianie się innych chorób przenoszonych drogą kropelkową – na przykład grypy. Z pewnością nie ochronią Cię przed innymi, ale mogą innych ochronić przed Tobą.

Kolejnym istotnym aspektem jest praca i sposób jej wykonywania w dobie pandemii. Jeśli możesz pracować zdalnie, to przemyśl, czy przypadkiem nie warto się na to zdecydować – czy to z powodu koronawirusa, jesiennej grypy czy jakiegokolwiek innego. Jednak nie każdy może wykonywać swoje obowiązki z domu i te osoby powinny w szczególności na siebie uważać. Również pracodawca powinien zadbać o to, aby miejsce wykonywania pracy było jak najbardziej bezpieczne. Podstawą jest zapewnienie niezbędnych środków higienicznych – mydła oraz żeli i płynów do odkażania. Co więcej, z pewnością mile widziane wśród pracowników byłyby testy na koronawirus, wykonywane w celu sprawdzenia, czy miejsce pracy jest bezpieczne, czy kolega ze stanowiska obok nie stanowi dla nas zagrożenia – to niezwykle istotne, ponieważ obecnie wiele osób obawia się chodzenia do pracy w trosce o zdrowie własne i bliskich.