3M zatyczki do uszu, czyli tak zwane stopery, to świetna forma zabezpieczenia przed nadmiernym hałasem. Ochrona słuchu to istotny element BHP w wielu zakładach pracy, gdzie wykorzystuje się np. głośne maszyny i urządzenia. Dzięki zatyczkom 3M możliwe jest szczelne zamknięcie przewodu słuchowego, co w znacznym stopniu ogranicza docieranie do wnętrza ucha dźwięków z zewnątrz.

Występują dwa główne rodzaje zatyczek do uszu – jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Te drugie dostępne są w kształcie, który został im nadany przez producenta na etapie produkcji. Mają zwykle bardzo uniwersalną formę, która doskonale dopasowuje się do niemalże każdego przewodu słuchowego. Bardzo rzadko zdarza się, aby zatyczki 3M komuś nie pasowały, ponieważ to produkt wysokiej klasy. Jednorazowe odpowiedniki należy zrolować i umieścić wewnątrz przewodu słuchowego – tam zostaną rozprężone, zapewniając szczelne wypełnienie. Dzięki temu zapewniają ochronę przed wyższymi wartościami hałasu, dlatego są polecane osobom pracującym w wyjątkowo głośnym otoczeniu. Osoby narażone na umiarkowany hałas mogą z powodzeniem chronić się wielorazowymi modelami.

Warto stosować zatyczki 3M, lub kask 3M, ponieważ ta firma jest jednym z liderów na rynku wyposażenia do ochrony słuchu. Wysoka jakość wykonania wraz z zastosowaniem bezpiecznych i przyjaznych materiałów pozwala swobodnie korzystać z nich nawet przez wiele godzin dziennie. Stosowane materiały są przyjazne dla skóry i nie powinny powodować żadnych zmian ani problemów.

Odpowiedni model zatyczek 3M powinien być dobrany indywidualnie, ponieważ dostępne są różnorodne rodzaje. Należy dostosować go do poziomu panującego hałasu oraz jego rodzaju. Jeśli nie jest ciągły, to warto rozważyć wybór zatyczek do uszu na specjalnym pałąku lub sznureczku. Dzięki temu można szybko wyjąć i włożyć zatyczki 3M w zależności od potrzeb.