Wybudowałem Dom z KERAMZYTU : pustaki czy prefabrykat ?

Wybudowałem dom z pustaków keramzytowych. Czy warto zdecydować się na keramzyt ? Czy lepiej wybrać prefabrykowany, czy z pustaków ? Jakie widzę wady i zalety tego rozwiązania ? - Pytania, czy bloczki keramzytowe z czamaninka wytrzymają dwu kondygnacyjny budynek i czy lepiej wybierać strop lekki typu terriva czy tez monolityczny- czy keramzyt wytrzyma ciężar stropu tradycyjnego.
- A może też tu warto wejść https://husfarm.com/country/malaysia polecałem i jak?
- Poza tym właściwości akustyczne gadasz jak profesor a o ile są gorsze?????? oczywiście licząc warstwe styropianu mieszkam w bloku robionym z płyt betonowych metoda stara jak komuna (i przy płytach nie wymaga to jakiegoś specjalnego projektowania) i jest bardzo dobrze latem płyty dają chłodno w mieszkaniu a zimą przy dobrym ogrzewaniu jest ciepło w przeciwieństwie do nowych metod gdzie szwagier zrobił ściane z podwujnych pustaków a miendzy nimi styropian i styropian na zewnątrz latem katastrofa zima jest ok
- Każdy stosuje różne metody ale te własciwości dalekie są od wartości realnej tak samo jak w przypadku samochodu i jego spalaniu Drewno jest najlepsze ciepłe i potrafi wytrzymać setki lat chyba że ktoś nie dba o budynek no ale tyczy się to kazdego materiału
- Gdzieś tutaj mi brakuje filmu teoretycznego na temat dachu i dlaczego akurat na taki się zdecydowałeś. Czy poruszysz przy okazji temat porównań?
- Dzień dobry
Mam pytanie czy pustaki z kramzytu na dawać będą się na dom pasywny czy zostają tylko silikaty ?
- Mam do ile kosztuje budowa tego domu pozdrawiam
- Znów to samo. To nie keramzyt, to wciąż keramzytobeton :) Zwracam uwagę na znacznie gorsze lambda na elementach żelbetowych oraz na możliwość pojawienia się wykroplin na trzpieniach żelbetowych przy ramie okna i na podciągach. I coś te krokwie wątłe się wydają. Brak wieńca na fundamencie to poważny błąd. Pozdrawiam.
- Nareszcie odcinek! Jeszcze nie widziałem i kciuk już poleciał ;)
- Wskazujesz na różnice 5cm na dolnym bloczku w podciaganiu wody, -- to żadna różnica.
- Bloczki czy pustaki?
- a czemu nie silikat?
- A konsultowałeś się z firmą od okien? Bo z tego co wiem jeżeli okna nie będą miały wymiaru standardowego to będzie drożej.
- To kiedy wymagany jest wieniec na tych bloczkach fundamentowych?
- Do tej pory myślałem ze jesteś inżynierem budowlanym, lub gościem od fizyki budowli, ze względu na Twoje wcześniejsze materiały na YT. Ale jak sobie dom tak wybudowałeś , to jednak brak Ci technicznej wiedzy
- Hej. Jeżeli w projekcie mam grubość ścian zewnętrznych 18 cm to chyba z tego co widzę trochę za mało?
- Lepiej napisz czym to ogrzać xd
- Nie bardzo rozumiem zasadność wyboru różnych okien i profili jak i sposobu ich montażu. Skoro tyle mówisz o uciekaniu ciepła, przepuszczalności itp to będziesz we własnym domu (na produkcji) testował? I co w przypadku gdy będziesz bardzo niezadowolony w porównaniu do drugiego?
- Oj byłeś nam potrzebny kolego 👏👏👏
- Niestety totalnie nie zgodzę się z kwestią że będziemy mieli chory budynek ponieważ podczas budowy cegły silikatowe nasiąkną trochę wodą. Jeśli ściany później będą tynkowane (niezależnie od rodzaju rynku czy gipsowe czy gliniane) to woda zgromadzona w zaprawie zostanie na tą ścianę dostarczona. Następnie i tak niezależnie od materiału konstytucyjnego i tynku budynek po wykonaniu elewacji i pierwszym sezonie grzewczym osuszy się do normalnego poziomu czyli około kilku procent wilgotności materiału. Jeśli elewacja oraz ocieplenie zostało wykonane poprawnie nie ma znaczenia nasiąkliwość czy podciąganie kapilarne wody materiału konstytucyjnego bo takowa później się tam nie pojawia.