Problemy dotyczące zębów mogą pojawić się nie tylko u człowieka, ale również u zwierząt. W związku z tym powinieneś stale kontrolować stan uzębienia Twojego psa.

Zaniedbanie tego może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, jakich doświadczy Twój ulubieniec. Na dodatek towarzyszyć im będzie ból. Jako odpowiedzialny właściciel zadbaj o to, aby nic takiego nie przytrafiło się Twojemu psu. Co świadczy o tym, że zwierzę ma problemy z zębami? Wskazówką jest nieprzyjemny zapach z jego jamy ustnej, który jest wyraźnie wyczuwalny.

Sprawdź wtedy, jak wyglądają zęby psa. Jeżeli zauważysz opuchliznę i miejsca zaczerwienione to znak, że powinieneś wraz ze swoim ulubieńcem odwiedzić gabinet lekarza weterynarii. On zleci przeprowadzenie dokładnych badań zdrowia psa, dzięki którym będzie można wykluczyć lub potwierdzić występowanie poważnej, ale nie dającej na razie objawów choroby. Jeżeli nie zostanie stwierdzone istnienie przeciwskazań, weterynarz przystąpi do zabiegu usunięcia kamienia nazębnego – zobacz,usuwanie kamienia nazębnego u psa Lublin.

Będzie on wykonywany przy zastosowaniu specjalnie do tego celu zaprojektowanego urządzenia. Potrwa stosunkowo krótko, a dokonująca go osoba postara się o to, aby zwierzę nie było narażone na zbyt duży stres. Następnie otrzymasz od lekarza weterynarii zalecenia dotyczące domowej pielęgnacji zębów psa. To ważne, abyś się do nich zastosował. W przeciwnym wypadku kłopoty z uzębieniem zwierzęcia mogą powrócić. Pamiętaj też o tym, aby nigdy nie próbować usuwać kamienia nazębnego u psa samodzielnie. W ten sposób możesz wyrządzić mu krzywdę. To zadanie należy powierzyć profesjonaliście.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej przychodni weterynaryjnej, a następnie do umówienia wizyty drogą telefoniczną lub z wykorzystaniem umieszczonego na stronie internetowej formularza.Z roku na rok odnotowujemy coraz większy wzrost zainteresowania naszą ofertą. Cieszy nas to, że mieszkańcy Lublina i okolic tego miasta obdarzają nas tak dużym zaufaniem.