Ozonowanie wnętrza samochodu ma na celu jego odgrzybienie i dezynfekcję, pozwala też na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Wykorzystuje się do niego specjalny generator ozonu.

Ozon to trójatomowa cząsteczka tlenu mająca właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące. Pozwala wyeliminować bakterie i grzyby, utlenia znajdujące się wewnątrz auta związki chemiczne. Powoduje to ich neutralizację, przestają więc być niebezpieczne lub dokuczliwe.

Ozonowanie samochodu ( na przykład w naszym warsztacie w Lublinie – ozonowanie Lublin skutecznie ) jest polecane każdemu, kto chce zadbać o czystość i jakość powietrza w aucie. Usunięcie bakterii i grzybów z klimatyzacji i wnętrza pojazdu eliminuje zagrożenia, jakimi są reakcje alergiczne i choroby układu oddechowego. Jest to istotna kwestia w przypadku osób cierpiących na różne alergie lub mających obniżoną odporność.

Szczególnie warto zastanowić się nad ozonowaniem samochodu po zakupie używanego egzemplarza. W takim przypadku nigdy nie możemy być pewni , czy poprzedni właściciel odpowiednio dbał o układ klimatyzacji i jego regularne czyszczenie. Warto pamiętać, że z pomocą generatora ozonu można również wyeliminować nieprzyjemny zapach unoszący się we wnętrzu pojazdu, na przykład dym tytoniowy.

Do przeprowadzenia tej czynności konieczne jest użycie wydajnego generatora ozonu. Wyłącznie profesjonalny sprzęt będzie w stanie wytworzyć taką jego ilość, która skutecznie wyeliminuje grzyby, drobnoustroje i nieprzyjemne zapachy. Preparaty dostępne w sklepach nie mają takiej skuteczności działania. Często tylko odświeżają na jakiś czas zapach w aucie, nie oczyszczając przy tym klimatyzacji, nie neutralizują też związków chemicznych.