Mikrodermabrazja jest zabiegiem polegającym na usunięciu warstwy rogowej naskórka, czyli inaczej kontrolowanym, bezpiecznym i bezinwazyjnym złuszczaniu naskórka i zewnętrznych warstw skóry właściwej oraz jej dokładnym oczyszczeniu.

Jest to zabieg niezbędny przed przystąpieniem do kolejnych etapów pielęgnacyjnych, ponieważ ma za zadanie zwiększyć podatność skóry na nakładane później substancje aktywne, a także pobudzić skórę do jej regeneracji. Atutem mikrodermabrazji jest to, że pozwala dopasować stopień ścieralności skóry do jej indywidualnych potrzeb. Polecany jest dla osób, które walczą z przebarwieniami skóry, bliznami, nieropnymi odmianami trądziku, jak również zaskórnikami – mikrodermabrazja Lublin w TulipanEstetyka.

Efektem utrzymującym się po zabiegu jest dobrze ukrwiona, dotleniona i odżywiona cera. Poprawia się jej koloryt i struktura, bo zabieg ten pobudza ją do wytwarzania najważniejszego jej składnika, czyli kolagenu. Jest to na tyle bezpieczna metoda, że podejmują się jej nawet osoby z cerą wrażliwą, naczynkową, a nawet alergiczną.

Jednak nie jest polecana pacjentom borykającym się ze stanami zapalnymi skóry, zakażeniami bakteryjnymi, grzybiczymi lub wirusowymi. W naszym gabinecie wykonujemy mikrodermabrazję korundową, której właściwości są porównywalne z diamentem. Ewentualne zaczerwienienie skóry powstałe po zabiegu znikają w ciągu kilku-kilkunastu godzin, a Ty możesz cieszyć się nowym, promiennym wyglądem.