Leczenie kanałowe w Lublinie

Próchnica zębów jest chorobą cywilizacyjną, która dotyczy osób w każdym wieku. W dzisiejszych czasach problem ten jest szczególnie widoczny, ze względu na coraz większe spożycie cukrów w diecie.

Gdy cukry są przyjmowane często, a zęby nie są oczyszczane po każdym posiłku, występują idealne warunki do rozwoju bakterii próchnicotwórczych. Bakterie te powodują demineralizację substancji nieorganicznych oraz proteolizę substancji organicznych. W praktyce oznacza to niszczenie tkanek zęba.

Gdy w początkowej fazie próchnica zostanie zaniedbana lub niezauważona, może ona penetrować do coraz głębszych warstw zęba. Jeśli proces ten będzie trwał wystarczająco długo, próchnica dociera do miazgi, powodując jej niszczenie. W tym wypadku jedyną możliwością uratowania zęba jest leczenie kanałowe Lublin, Jana Sawy. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zmienionych próchnicowo tkanek z komory miazgi. Miazga znajduje się zarówno wewnątrz korony zęba, jak i wewnątrz kanałów korzeniowych.

Kanały korzeniowe są bardzo cienkie, dlatego ich opracowanie wymaga nie lada umiejętności oraz doświadczenia lekarza przeprowadzającego leczenie kanałowe. Niezbędne jest także nowoczesne instrumentarium, które umożliwi dokładną diagnostykę oraz staranne oczyszczenie kanału ze zmienionej próchnicowo miazgi.

Zobacz też: chirurgia stomatologiczna Praga Południe

Jeśli występuje konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego, warto wybrać dobry gabinet stomatologiczny. Leczenie kanałowe w Lublinie oferuje gabinet stomatologiczny Dentafresh. W tym gabinecie można liczyć na świetną atmosferę, nowoczesny sprzęt i przede wszystkim na stomatologów z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Dentafresh to gwarancja świetnych efektów zabiegu, którymi można się cieszyć przez wiele kolejnych lat.