Wymiana kotłów gazowych może okazać się konieczna z wielu powodów. Montaż nowszego urządzenia to przede wszystkim sposób na wzrost efektywności pracy kotła, co powoduje zmniejszenie kosztów ogrzewania domu lub mieszkania.

Tradycyjne kotły gazowe z otwartą komorą spalania to urządzenia, które można uznać za przestarzałe. Mają na rynku o wiele skuteczniejszą alternatywę – kotły kondensacyjne. Starsze konstrukcje cechuje znaczny spadek wydajności po długotrwałym użytkowaniu. W wielu przypadkach sprawność starszych kotłów spada nawet o 50% . Oznacza to, że nawet połowa dostarczanego paliwa jest marnowana i nie wykonuje swojej pracy.

O tym, że przyszła pora wymiany starego kotła gazowego na nowszy model może świadczyć kilka czynników. Wyraźnym sygnałem ostrzegawczym jest widoczny spadek efektywności procesu spalania. Objawia się to odczuwanym chłodem w pomieszczeniach i wyraźnym wzrostem rachunków za gaz. Jest to sygnał mówiący, że nie warto zwlekać, ponieważ piec jest niesprawny. Może to prowadzić nawet do niebezpiecznych sytuacji. GazHydro Lublin – gazownik z doświadczeniem w Lublinie zaprasza do kontaktu.

Wymianę kotła gazowego należy skonsultować ze specjalistą, który fachowo doradzi jak dobrać odpowiedni model. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy w ostatnim czasie były prowadzone prace zwiększające izolację cieplną domu, np. ocieplenie ścian albo strychu, uszczelnienie lub wymiana okien. W takiej sytuacji prawdopodobne jest, że dom ma o wiele mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną, niż wcześniej. Konieczna wydaje się wtedy wymiana kotłów gazowych Lublin na model o mniejszej mocy i zapotrzebowaniu na paliwo, co zaowocuje sporymi oszczędnościami finansowymi.

Nowoczesne modele kotłów kondensacyjnych są wprawdzie drogie, ale z biegiem czasu generują miłe dla domowego portfela oszczędności. Po wymianie starej instalacji na nową możemy spodziewać się zmniejszenia wysokości rachunków za ogrzewanie od kilku do nawet kilkudziesięciu procent.