Posiadanie własnego domu z podwórkiem ma wiele zalet, ale równocześnie nakłada na właściciela wiele dodatkowych obowiązków. Jednym z nich jest bez wątpienia koszenie trawy w Lublinie. To obowiązek, który dotyczy przede wszystkim później wiosny, lata i wczesnej jesieni.

To, czy koszenie trawy sprawia przyjemność, determinuje przede wszystkim powierzchnia trawnika. Niewielki obszar to łatwe zadanie, ale im teren większy, tym przyjemność z pracy mniejsza. Jednak należy o to dbać, ponieważ koszenie trawy w Lublinie to fundamentalny element dbania o piękny i zdrowy wygląd podwórka. Dobrze pielęgnowany trawnik przypomina gęsty, naturalny zielony dywan. Jednym z elementów stymulacji wzrostu źdźbeł trawy jest jej regularne koszenie, co również przekłada się na to, że znacznie lepsze dla trawnika jest regularnie koszenie mniejszej ilości trawy, niż niezbyt częste ścinanie wielu centymetrów za jednym razem. Równie ważny, co regularność koszenia trawy, jest używany sprzęt. Trzeba dbać o ostrość noża tnącego, aby precyzyjnie ścinał źdźbła trawy, a nie je rozrywał.

Głównie od panującej pory roku, temperatury powietrza i wilgotności zależy harmonogram koszenia trawy w Lublinie. Z reguły to wiosną i późnym latem trawa rośnie najszybciej i wtedy wskazane jest częste jej koszenie. Innym ważnym aspektem określającym szybkość wzrostu trawy, jest jej odmiana i gatunek oraz stosowane nawozy wraz z nawodnieniem. Częste nawożenie i zapewnieni optymalnej ilości wody przyspiesza wzrost trawy i częstotliwość uruchamiania kosiarki.

Każdy, kto mieszka w bloku, dobrze wie, że koszenie trawy nie jest jedynie aspektem dotyczącym osób mieszkających w domkach jednorodzinnych z własnym podwórkiem. Trawniki przy blokach również muszą być regularnie pielęgnowane, a dobiegający zza okna hałas niejednokrotnie jest uciążliwy dla mieszkańców. Jednak chwilowe niedogodności skutecznie rekompensuje piękny zielony dywan, na którym można spędzać czas wraz z dziećmi, najbliższymi i sąsiadami. Skoszona trawa umożliwia przyjemne przesiadywanie na przyblokowych ławkach i granie w piłkę przez najmłodszych.