Piękny uśmiech jest bez wątpienia dużym atutem, istotnym dla coraz większej ilości osób. Nie należy zwracać jednak uwagi jedynie na estetykę, ponieważ najważniejsze jest, aby zęby były zdrowe i zachowały swoją funkcję na jak najdłuższy czas.

W wielu sytuacjach zdarza się jednak, że ząb może zostać utracony. Dzieje się tak najczęściej u ludzi, którzy nie dbają o swoją jamę ustną. Wtedy zęby mogą zostać spenetrowane przez próchnicę do tego stopnia, że niemożliwe będzie ich wyleczenie i konieczna będzie ekstrakcja. Innym powodem, dla którego ząb zostaje utracony, mogą być także różnego rodzaju urazy, takie jak złamanie czy wybicie zęba.

Czy osoby, które utraciły ząb, są zatem już na zawsze skazane na życie bez niego? Oczywiście, że nie. Stomatolodzy znajdują rozwiązanie nawet dla takich problemów. Odpowiedzią na potrzeby pacjenta w tej sytuacji są implanty zębowe. Implant zębowy jest stałym uzupełnieniem umieszczanym w jamie ustnej, który imituje utracony ząb. Współczesna stomatologia pozwoliła na takie dopracowanie techniki wytwarzania implantów, że odróżnienie ich od prawdziwych zębów jest niemalże niemożliwe. Protetyka Lublin – też jest ważna.

W przypadku wykonania i założenia implantów zębowych warto znaleźć gabinet stomatologiczny, który jest doświadczony w tej kwestii. Implanty zębowe w Lublinie można z powodzeniem wykonać w przychodni stomatologicznej ortodonta Lublin Dental Art. Najnowsze rozwiązania technologiczne oraz wykwalifikowana kadra stomatologów wyróżniają się na tle innych gabinetów stomatologicznych w Lublinie. Przyjazna atmosfera oraz miły personel zapewniają zmniejszenie stresu przed wizytą do minimum, a ogromna wiedza i umiejętności lekarzy zapewniają najlepsze efekty leczenia, które pozostaną nienaruszone przez wiele kolejnych lat.