drogówka z lublina nie zna przepisów.
Liczba odsłon 2501, ocena otrzymana 7.
Czas trwania: 3m 40s
- Poznaj komentarze innych osób, lub zobacz i sam dodawaj, podziel się z innymi swoim zdaniem.
- No niestety, ale podczas kontroli drogowej AKURAT policjant umundurowany musi okazać na żądanie legitymację. Ale tylko podczas kontroli drogowej.
- Ich obowiązkiem jest pokazać legitymację na żądanie w sposób umożliwiający zapisanie danych , a to że policjantka jest umundurowana o niczym nie świadczy. Tylko wstyd , że to kierowcy uczą lub przypominają o obowiązkach wynikających z ustawy o policji. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego: par. 4 pkt.1 Policjant po zatrzymaniu pojazdu podaje kierującemu stopień, imie, nazwisko oraz przyczynę zatrzymania pojazdu, a ponadto: 1) Policjant umundurowany okazuje legitymacje służbową na żądanie kontrolowanego uczestnika ruchu drogowego. 2) Policjant nieumundurowany okazuje legitymację służbową bez wezwania.
- Panowie funkcjonariusze faktycznie nie znają przepisów . Na podstawie art. 9 ust. 3 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. o Inspekcji Celnej (Dz. U. Nr 71, poz. 449) zarządza się, co następuje:
Rozdział 1
Przepisy ogólne
§ 1. Rozporządzenie reguluje szczegółowy tryb legitymowania osób, zatrzymywania pojazdów i innych środków przewozowych, wchodzenia do lokali mieszkalnych zgłoszonych jako miejsce prowadzenia działalności gospodarczej oraz zdejmowania i ponownego umieszczania zamknięć celnych przez funkcjonariuszy Inspekcji Celnej, zwanych dalej "funkcjonariuszami", w toku czynności służbowych, o których mowa w art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. o Inspekcji Celnej (Dz. U. Nr 71, poz. 449), zwanej dalej "ustawą".
Rozdział 2
Tryb legitymowania osób
§ 2. 1. Przed rozpoczęciem legitymowania osób funkcjonariusze są obowiązani do:
1) podania osobie legitymowanej swojego imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego,
2) okazania znaku identyfikacyjnego oraz legitymacji służbowej w taki sposób, aby osoba legitymowana miała możliwość odczytania i zanotowania nazwiska funkcjonariusza,
3) podania osobie legitymowanej podstawy prawnej i przyczyny legitymowania.
2. Funkcjonariusz nie umundurowany jest obowiązany do okazania znaku identyfikacyjnego równocześnie z legitymacją służbową oraz umożliwienia osobie legitymowanej odnotowania numeru identyfikacyjnego.
§ 3. 1. Tożsamość osoby legitymowanej ustala się na podstawie:
1) dowodu osobistego lub paszportu,
2) tymczasowego dowodu osobistego lub tymczasowego zaświadczenia tożsamości,
3) dokumentu paszportowego cudzoziemca.
2. Tożsamość osoby legitymowanej można ustalić również na podstawie nie budzących wątpliwości dokumentów, innych niż wymienione w ust. 1, albo oświadczeń osób, których tożsamość jest znana funkcjonariuszowi, a także telefonicznego lub osobistego porozumienia się przez funkcjonariusza z osobami wskazanymi przez osobę legitymowaną.
§ 4. 1. Funkcjonariusze są obowiązani do zanotowania danych dotyczących tożsamości osoby legitymowanej oraz czasu, miejsca i przyczyny legitymowania.
2. Dane, o których mowa w ust. 1, należy następnie zamieścić w notatce służbowej i włączyć tę notatkę, w zależności od rodzaju prowadzonych czynności służbowych, do akt postępowania karnego lub karnego skarbowego, postępowania kontrolnego lub akt operacyjno-rozpoznawczych.
§ 5. W przypadku gdy osoba legitymowana okaże funkcjonariuszowi nie budzące wątpliwości dokumenty, potwierdzające korzystanie przez tę osobę z immunitetu dyplomatycznego lub konsularnego, dalsze czynności służbowe z udziałem osoby legitymowanej mogą być wykonywane jedynie za jej zgodą.
§ 6. W razie legitymowania osób znajdujących się w pojeździe, gdy uzasadniają to względy bezpieczeństwa, funkcjonariusz ma prawo żądać opuszczenia pojazdu przez te osoby.
- Odwal sie od Policji !
- ale cioty z Policji