Dlaczego nie warto mieć Magazynu Energii

Tego nie powie sprzedawca. Zadaj mu tylko jedno pytanie. Przeprowadziłem rzetelną symulację na podstawie rzeczywistych danych z oficjalnego licznika energii elektrycznej *************************************************** Nawilżacz powietrza - https://bit.ly/3DGDOlT Oczyszczacz powietrza - https://bit.ly/30dBVOY *************************************************** Magazyn energii opłaca się tylko w dwóch przypadkach. 1. Gdy go sprzedajesz 2. Gdy jesteś zakładem energetycznym ale przec - kretynizm..tylko i wyłacznie mały off grid z natychmiastowa konsumpcją.... ...do sieci energetycznej? 2 moich sąsiadów ma ...kurwa jaka porazka..ale juz wydali kase i musza sie bujać...oszczedzają miessiecznie 20-30zł...zwrot za 50lat hahahahah twoje tabelki to teoria...zycie idzie swoim torem
- Ja tam tu widziałem, dentysta lublin , jak dla mnie ok.
- Bardzo wartościowy kanał informacyjny
Gratuluję i oby tak dalej👍
- Jeśli chodzi o magazynowanie energii, to nie "storag", lecz storage"!
Ale poza tym, to wszystko OK ;)
- Warto się dowiedzieć jaka jest żywotność akumulatora tzn. ile cykli ładowań i rozładowań np. do utraty pojemności o 50%. Można wówczas oszacować realny koszt systemu magazynowania i koszt wyprodukowania własnej energii.
- Jedna sprawa, w wypadku awarii sieci instalacja z magazynem może działać cały czas kiedy produkuje prąd i jeszcze chwilę dłużej na ile wystarczy akumulatora. Bez magazynu przy awarii sieci dom zostaje ciemny i zimny mimo słonecznego dnia i paneli. Marnowanie potencjału. A obrotni magazyn energii budują w kosztach 300-600zł/kWh.
- Połączenie z siecią jest zbędne.
Latem można wykorzystać energię do chłodzenia klimatyzacją a zimą do grzania nią.
- Pojemność akumulatorów podaje sie w Ah a Pan podaje w jakiś egzotycznych kWh
- ZIELONA ENERGIA - CZYLI JAK PROPAGANDĄ Z EKOGŁUPKAMI ( lub przekupionymi propagatorami) pogłębić zniewolenie motłochu uzależniając go od koncernów. Dlaczego wszyscy chcą SPRZEDAWAĆ swoje produkty ale nikt z tych producentów nie skupuje swojego zużytego produktu tylko znowu my szaraki płacimy za utylizację PRAWDZIWIE SZKODLIWYCH wyrobów. Teoretyczne ( bo referendalne pytanie ) >>czy jesteś za tym by sprzedaż wyrobów powiązać z zakupem "odpadów" przez sprzedającego oraz jawnym kontrolowaniem czy jest prawidłowo ( czyli ekologicznie) zagospodarowywany ? << czy na prawdę np młotek, śrubokręt , woda, itd musi być zapakowany w folię i foliowany papier ? Kto skupuje zużyte elementy fotowoltaiki , wiatraków itp koncernowych wynalazków ????
- Czyli krótko pisząc najbardziej opłacalny magazyn 10kWh za 30tyś PLN, który po 10 latach zaczyna w znaczący sposób tracić swoje właściwości akumulacyjne zarobiłby w tym czasie około 3000zł (na starych zasadach). Śmiechu warte.
- Jak tylko pojawiło się OZE to też nikomu się nie opłacało. Wejdą dopłaty, pojawi się konkurencja, ceny spadną i za 3,4 może 5 lat wszyscy będą instalować magazyny. Zaskoczyło mnie, że w zasadzie najkorzystniej jest mieć w zasadzie nieduży magazyn. Wychodzi na to, że na 1kWp potrzeba max 1kWh magazynu aby inwestycja zwróciła się w przyzwoitym czasie.
- Człowiek Tabelka.
- Spoko wyliczenia dla istniejącej instalacji ( gdzie umowa prosumencka jest podpisana na naście lat ) a Powinien Pan policzyć na podstawie swoich danych opłacalność magazynu przy budowie instalacji na nowych zasadach ... Wiadomo że w tych warunkach trzeba zakładać budowę większej instalacji PV tak aby akumulatory mogły być naładowane ... Ciekawe jak wyglądały by Pana kalkulacje gdyby policzyć magazyn 20-30kW i instalacje o 30-40% większą przy zużyciu Pana domu
- Witam serdecznie, a czy nie jest to tak, że liczy Pan tylko energię, która została pobrana do sieci, a wyprodukował Pan więcej?
Chodzi mi o to, że; nie jestem specjalistą, w wyniku podwyższonego napięcia przez wielu producentów w okolicy, sieć/ zakład energetyczny, nie był w stanie odebrać od Pana nadwyżki. Może się mylę.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
- Ciekawe jak się to zmieni przy dzisiejszych ( i przyszłych ) cenach prądu.
- Znakomity merytoryczny materiał
- Bardzo dobry i szczegółowy materiał. Chciałbym zwrócić uwagę na jedną sprawę. Korzystanie z własnego akumulatora nie wyklucza wysyłania nadwyżek do sieci. W powyższym bilansie w miesiącach letnich nadwyżka z energii z FV (nie mieszcząca się w magazynie) znika, i nie jest uwzględniona w bilansie a tak naprawdę może ona być oddana do sieci (czyli nieograniczonym magazynie energii). Myślę iż rozsądnie dobrany magazyn energii może poprawić autokonsumpcję energii z FV, czyli więcej energii wykorzystamy bez straty 20% popieranej przez operatora. Kolejną zaletą jest możliwość większego "przewymiarowania" systemu FV, gdyż część energii nigdy nie trafi do sieci i zostanie na bieżąco konsumowana. Jedyną wadą jest cena baterii, która w ciągi kilku lat wraz zwiększoną ilością fabryk i producentów zmaleje. Proszę mnie poprawić jeśli źle rozumuję.
- To jest raczej wymysł energetyków bo już wiedzą, że infrastruktura nie da rady jeśli ludzie będą zakładać fotowoltaike w takim tempie jak teraz
- Ciekawszy byłby materiał pokazujący w jaki sposób zachowuje się zestaw 5kW PV z 5kWh aku, 10kW PV z 5kWh aku, 15kW PV z 5kWh aku , 20kW PW z 5kWh aku...i tak samo dla akumulatora 10kWh i 15kWh dla większej mocy instalacji PV. Np gdyby Twój dom ubrać w 30kW mocy PV i dać akumulator 10kWh. sprawa wydaje się prosta, czym więcej produkcji PV w naszym mroźnym i slabo nasłonecznionym klimacie tym szybszy zwrot takich akumulatorów jesienią zimą właśnie gdzie najwięcej potrzebujemy mocy ( grzewczej )
- Osobiście to bym uwzględnił taryfę G12 w takich kalkulacjach.
- Bardzo dziękuję za filmik! Jest bardzo pomocny w podejmowaniu własnych decyzji. Chciałbym przeprowadzić swoje symulacje. Mógłby Pan napisać jakie było całościowe zapotrzebowanie w energię elektryczną Pana domu w tamtym roku, bo nie mogę tego wychwycić w filmiku, a przydało by się do dalszych analiz. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!